ANA MENÜ
ANKET
Sizce Büyükşehir Akçakale'ye Yeterince Önem Veriyor Mu?
EN ÇOK OKUNANLAR
Akçakale'nin Sıfır Noktasında Savaş Yeniden Başladı

Akçakale'nin Sıfır Noktasında Savaş Yeniden Başladı

Akçakale'nin sınır komşusu Telabyad'ı El Nursa'dan almak isteyen PYD güçleri Akçakalenin sıfır noktasındaki Telabyad'a saldırmak üzere harekete geçti.

06 Kasım 2013 Çarşamba 17:36
Günlerdir Ceylanpınar'a komşu olan Suriye’nin Rasulayn ilçesinde bulunan Til Halef bölgesinin kontrolü  dün El Nursa'dan PYD’ ye geçti. Sınır bölgesindeki yerlerini birbir kaybeden El Nursa'da Akçakale'nin sıfır noktasında bulunan Telabyad'da sıkıştı. Tıl Halef'in ele geçmesi ile sınır bölgesinin büyük bir bölümü PYD'nin kontrolüne geçti. Telabyad ilçesinde bulunan El Nusra birlikleri Kobani ve Rasulayn'den gelen PYD ve Esad'a bağlı güçler tarafından çevrildi. Bölge'de akşam saatlerinde silah sesleri duyulmaya başlandı.

AKÇAKALE'DE KAYMAKAMLIK İSTİHBARAT BİLGİSİNİ BELEDİYE İLE PAYLAŞTI BELEDİYE YANLIŞ ANLAYIP ANONS YAPTI...

Komşu ülkedeki olayları yakından takip eden devlet güçlerinden gelen istihbarat bilgileri Akçakale Kaymakamlığı ile de paylaşıldı. Kaymakamlık konuyla ilgili bilgi ve hazırlık amacıyla Akçakale Belediyesi ile paylaştı. Belediye'deki yetkililerde olayı farklı yorumlayıp Belediye'nin Hoparlöründen ilçe halkına anons yaparak Suriye’nin Rakka iline bağlı Akçakale ilçesine sıfır noktada bulunan Telabyad ilçesinde beklenen olası bir çatışmaya karşı ilçe halkı mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyarıldı.

ANONS SONRASI İLÇE HALKI TEDİRGİNLEŞTİ...

Anonsun ardından Akçakale ilçe merkezinde bulunan ancak komşu ilçe ve köylerde akrabaları olanlar akrabalarının yanına gitmeye hazırlandığı haberleri de ilçede duyulmaya başlandı.

Ayrıntılar sitemizden an be an takip edebilirsiniz...
Akçakale'nin Sıfır Noktasında Savaş Yeniden Başladı
Bu Haber Toplam 7540 Kez Okunmuştur.

YORUMLAR
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
 Bu Site Akçakale'nin kalkınması, güzelleşmesi ve ilerlemesi uğrunda çalışan, gurbette olup, gurbette Akçakale toprağının, havasının ve suyunun özlemiyle yanıp tutuşan bütün Akçakaleli hemşerilerimize itaf edilmiştir.
Web Sitemizle İlgili Her Türlü Sorun ve Önerileriniz İçin Mail Adresimiz bilgi@akcakale.com
Web Sitemizi Destekleyen Herkese Teşekkür Ederiz.